Turbosprężarka a olej silnikowy

 Większość produkowanych obecnie silników jest wyposażana w turbosprężarki, które pozwalają na osiągnięcie większej mocy przy niezbyt dużej pojemności. Popularność tego rozwiązania wynika z tego, że silniki doładowane mogą oferować niemal takie same osiągi jak duże większe, a zarazem cięższe jednostki. Zmniejszenie masy przekłada się natomiast na mniejsze zużycie materiałów, zredukowany koszt wytwarzania i niższe zużycie paliwa. Duże znaczenie ma spełnianie przez silniki z turbinami wyśrubowanych norm związanych z ochroną środowiska, możliwe za sprawą dokładniejszego spalania.

montaż turbosprężarki

Nie ulega wątpliwości, że montaż turbosprężarki to jeden ze sposobów podniesienia mocy silnika. Chcąc mieć pewność, że urządzenie będzie działało bez zarzutu, warto skupić się nie tylko na kupnie dobrej części, ale także na jej prawidłowym montażu. Tylko dobrze zamontowana jest w stanie spełnić oczekiwania użytkownika samochodu. Jak zatem zamontować turbosprężarkę w aucie?

Koszty naprawy turbosprężarki

Problemy z turbosprężarką rzadko spowodowane są wadą fabryczną czy długotrwałym użytkowaniem. Zwykle naprawa turbosprężarki jest konieczna z powodu naszych zaniedbań w eksploatacji lub skutków innej usterki. Kompleksowa regeneracja obejmuje w związku z tym także diagnozę co zrobić, aby nie doszło do ponownej awarii.

regeneracja turbosprężarki

Turbosprężarki umożliwiają zwiększenie wydajności silnika i ograniczają emisję spalin do minimum. Chociaż mnóstwo osób ich używa, w dalszym ciągu wiedza na ich temat jest niewystarczająca, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie naprawy, bądź regeneracji. Czy potrafisz określić różnice między pierwszą a drugą czynnością? Wiesz, jak zapobiegać konieczności oddawania turbosprężarki pod oko fachowca? Jeśli nie – wszystkiego dowiesz się od nas!