Koszty naprawy turbosprężarki

Problemy z turbosprężarką rzadko spowodowane są wadą fabryczną czy długotrwałym użytkowaniem. Zwykle naprawa turbosprężarki jest konieczna z powodu naszych zaniedbań w eksploatacji lub skutków innej usterki. Kompleksowa regeneracja obejmuje w związku z tym także diagnozę co zrobić, aby nie doszło do ponownej awarii.

Kiedy potrzebna jest naprawa turbosprężarki

Jeżeli nie dbaliśmy o regularną wymianę oleju i aplikowanie środków smarnych, to może być przyczyną problemów z turbiną. Czasami naprawa turbosprężarki jest konieczna z powodu nieprawidłowego funkcjonowania innych części. Dlatego w procesie regeneracji sprawdza się, m.in. ciśnienie oleju w samochodzie czy układ zasysania spalin do turbiny. Bez ustalenia i usunięcia pierwotnej przyczyny naprawa samej sprężarki nie wystarczy na długo.

Ile kosztuje regeneracja turbosprężarki i co wchodzi w skład ceny?

W większości przypadków, do warsztatu dostarczamy tylko wymontowaną turbosprężarkę, ale możemy znaleźć fachowca, który przeprowadzi naprawę od demontażu po ponowny montaż. Na początku wykonuje się oględziny zdemontowanej części i ocenę stanu technicznego. Poszczególne elementy sprężarki są przy tym czyszczone. Po diagnostyce można już określić, które części należy wymienić – z reguły wymienia się łożyska i pierścienie uszczelniające.

 

Oprócz wymiany części, regeneracja turbosprężarki wymaga jej wyważenia. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu w warsztacie sprężarka zostanie fachowo wyregulowana. Na cenę usługi naprawy turbosprężarki wpływa liczba komponentów podlegających wymianie oraz to, czy ma ona zmienną geometrię. W profesjonalnym zakładzie nie zapłacimy raczej mniej 1000 złotych. Nie warto oszczędzać na naprawie, zwłaszcza że i tak jest to maksymalnie połowa kosztu nowej sprężarki.