Turbosprężarka samochodowa

Turbodoładowanie to nie tylko przyjemność z jazdy, zwiększone osiągi, zmniejszone spalanie, ale też obowiązki. Jeśli turbina w samochodzie nie będzie używana w odpowiedni sposób, to w końcu staniemy przed pytaniem – gdzie kupić turbosprężarkę?

Na co zwracać uwagę przy zakupie turbosprężarki?

Nie trudno jest kupić nową turbosprężarkę lub po regeneracji. W internecie znajdziemy wiele ofert dotyczących sprzedaży turbosprężarek. Oczywiście, możemy trafić na masę chińskich podróbek. Unikajmy zakupu używanych turbosprężarek. Bez fachowej wiedzy nie jesteśmy w stanie ocenić tego, w jakiej jest kondycji. Taka oszczędność może okazać się pozorna. O wiele pewniejszy jest regeneracja turbiny, zakup nowej lub po regeneracji. Jeśli nie wiemy, gdzie kupić dobrą turbosprężarkę, to warto zwrócić uwagę, na warsztaty zajmujące się naprawą i regeneracją turbin. Często prowadzą one również sprzedaż detaliczną lub skup turbosprężarek. Pozwoli nam to na zmniejszenie kosztów związanych z naprawą. Jeśli zdecydujemy się na wymianę turbosprężarki, bez względu na to, czy będzie ona nowa, czy po regeneracji, to naszą, już wyeksploatowaną, możemy zostawić w skupie w ramach rozliczenia.

Nowa turbosprężarka czy po regeneracji?

Warto wiedzieć, że turbosprężarka samochodowa jest to układ zespołów, który można zregenerować. Wielu problemom z nieprawidłowym działaniem turbosprężarki możemy zaradzić bez kupowania nowej turbosprężarki, a jedynie regenerując naszą własną. W tym miejscu warto zaznaczyć, że używana turbosprężarka nie oznacza zregenerowanej. Używane turbosprężarki bardzo często mają problemy ze szczelnością i łożyskiem – są to ważne elementy ze względu na charakter jej pracy. Kupując zużytą turbosprężarkę, możemy więc narazić się na poważne problemy w silniku. Turbosprężarki zregenerowane to takie, którym przywrócono osiągi fabryczne i nie żadnego ryzyka przy ich instalacji. Po drugie, na zregenerowane turbosprężarki dostajemy gwarancję taką samą jak na nową, co oznacza, że obie mają taką samą żywotność.

Niezależnie od tego, czy będziemy regenerować naszą turbosprężarkę, czy kupować nową lub po regeneracji, to wybierajmy autoryzowane serwisy, które dają nam gwarancję jakości świadczonych usług.